بیمه تجهیزات الکترونیکی مراقب همراه شماست تا ضرر نکنید!

چرا باید تجهیزات الکترونیکی خودمون رو بیمه کنیم؟ اصلاً بیمه تجهیزات الکترونیکی چیست و چه خدماتی به ما ارائه می‌کند؟ این سؤال خیلی‌هاست

ماجرای هر روز من

کم نیستن افرادی که هر روز به محل کار من میان و هر کدوم سوالات و مشکلات زیادی‌رو، در رابطه با ضربه خوردگی و شکست، نفوذ مایعات و آبخوردگی، نوسانات ولتاژ برق، آتش سوزی دستگاه، سرقت و یا بلایای طبیعی که برای موبایل، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند، تلویزیون و حتی کنسول بازی و دوربین‌های پیشرفته می‌پرسن و دارن. سوالاتی از این قبیل:

  • موبایل من از دستم افتاد روی زمین و بعد از اینکه برش داشتم دیدم ال سی دی اون کاملا شکسته و دیگه روشن نمی‌شه و نمی‌تونم باهاش کار کنم. کلی از کارام عقب افتاده و به هیچ محتوایی از توی گوشیم دسترسی ندارم الان باید چه کاری بکنم؟ آیا میشه درستش کرد؟ چقدر باید هزینه کنم تا درست بشه؟
  • موبایل من افتاد توی آب و از اون به بعد مشکل تخلیه شارژ پیدا کرده و درست آنتن نمی‌ده. آیا گوشیم درست می‌شه؟ چقدر باید هزینه کنم تا درست بشه؟ اگر درست نشه چی؟
  • من وقتی که گوشی موبایلم توی شارژ بود و باهاش کار می‌کردم احساس کردم که برق نوسان پیدا کرد که یهو گوشیم خاموش شد و بعد دیگه هر کاری کردم دیگه اصلا روشن نشد. آیا گوشیم درست می‌شه؟ چقدر باید هزینه کنم تا درست بشه؟
  • من گوشیم خیلی زیاد هنگ میکرد و داغ میشد اما بهش توجه نکردم تا اینکه روز قبل وقتی باهاش کار میکردم خیلی داغ شد و به طور ناگهانی خاموش شد و باز همون سوالات همیشگی که پرسیده میشه مثل: هزینه تعمیر چقدر میشه؟ درست میشه یا نه؟
بیمه تجهیزات الکترونیک، حامی تجهیزات آبخورده

واقعیتی برای همه کاربران لوازم الکترونیکی

از این سوالات و مشکلات روزانه و هر روز بارها و بارها از من پرسیده میشه و من هم طبق روال کاری که دارم انجام میدم به مراجعه کنندگان خودم جواب‌ها و قیمت‌های مختلفی رو با توجه به مشکل پیش اومده و هزینه قطعات مورد نیاز میدم که همیشه هم طبق تجربه‌ای که توی تمام این مدت دارم هزینه‌ها، اگر دستگاه قابل تعمیر باشه و بشه درستش کرد تقریبا از ۳۰۰ هزار تومن شروع می‌شه تا هزینه‌های میلیون تومنی که خیلی‌ها با پرداختش واقعا مشکل دارن و از پسش بر نمیان اگر هم قابل تعمیر نباشه که کلا باید به خرید یه گوشی جدید فکر کنن.

اولین سوالی که من از مشتری‌های خودم می‌پرسم

اولین سوالی که من از مشتری‌های خودم می‌پرسم و جوابی که اونا به من میدن همیشه برام خیلی جالبه که اونا هم با تعجب کامل و پرسیدن سوال به من جواب میدن:

  • من: شما قبل از این اتفاق گوشیتون‌رو بیمه کردین؟؟ گوشی‌تون بیمه داره؟
  • مشتری: نه مگه گوشی رو هم می‌شه بیمه کرد؟! مگه بیمه موبایلم هست؟! بیمه موبایل چیه دیگه؟! نه بیمه نداره اما هنوز گارانتی داره. و کلی سوالی دیگه که میخوام توی این مقاله بهش جواب بدم رو باتعجب از من می‌پرسن.

جالبه که بدونید، وارد کنندگان قطعات تجهیزات الکترونیکی، سالانه میلیون‌ها دلار بابت وارد کردن قطعات به داخل کشور هزینه می‌کنن تا به نیاز داخلی برای تامین قطعات پاسخگو باشن و به صورت سلسله مراتبی این مبالغ‌ از کاربرانی که به هر نوعی نیاز به تعمیر لوازم الکترونیکی خود دارن دریافت می‌شه.

پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی آتش گرفته

بیمه تجهیزات الکترونیکی چیست؟

در ساده ترین حالت ممکن می‌شه اینطور گفت که، بیمه تجهیزات الکترونیکی یا بیمه نامه کالای دیجیتال از زیر مجموعه بیمه نامه مهندسی می‌باشد که خسارت‌های فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی وارده شده به تمام تجهیزات و دستگاه‌هایی که تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند شامل می‌شود. از جمله این موارد می توان به وسایلی همانند موبایل، تبلت، لپ تاپ، کنسول بازی، ساعت هوشمند، رایانه رومیزی، تجهیزات الکترونیک و… اشاره کرد.

آرش اندامی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *